Povídka od Miako Suzuki

14. listopadu 2009 v 16:01 | Mina Kaguya |  nezařazené

Člověk a upír


Mina šla chodbou po akademii a byla trochu nevózní. "To chce klid." Řekla Yuuki. Mina se nadechla. "Hele a kdo jsou tamti?" Zepala se najednou. Yuuki se podívala z okna. "To jsou studenti noční třídy."
"Noční?"
"Vysvětlím ti to pzději. Už jsme tady." Řekla Yuuki a vešly ro třídy.

Sedly si na místo právě včas, když do třídy vešel učitel.

"Měli bychom jít." Přišel k nim kluk. "Jasně. Mino, zvládneš to na kolej sama?"
"Jo." Přikývla. "Jé já jsem vás zapomněla představit. Mino, tohle je Zero." Usmála se. "Těší mě." Řekla. Zero se na ni letmo podíval. "Tak půjdem."
"Jo. Zatím."
"Ahoj."
Mina šla cestou na kolej. První den na akademii a raději bych se někde schovala a nevylézala než skončí školní rok. Říkala si. Vyšla ven a překvapilo ji, že venku takový rušno. "Netlačte se!" Uslyšela Yuuki. "Už jdou! Už jdou!" Volaly nadšeně dívky.
Protlačila se davem dívek, aby zjistila, co se tam děje. Brána se otevřela a uličkou šli studenti noční třídy. Dívky se najednou začaly přetlačovat o to, kdo bude vepředu. "Držte se zpátky!" Zařval na ně Zero, ale ani to nepomáhalo. Minu vystrčily ven a spadla na kolena. "Au."
Nejdenou k ní někdo nátáhl ruku. Podívala se a uviděla krásného kluka s blonďatýma vlasama a nádhernýma zelenýma očima. "Jsi v pořádku?" Zeptal se. "Ano. Nic mi není." Odpověděla a s jeho pomocí vstala. "Ichijou, půjdeme."
"Jistě." Přikývl. "Dávej na sebe pozor." Dodal s úsměvem a šel za ostatníma. "Jdi zpátky do řady." Napomenul ji Zero. "Hai." Otočila se a najednou jakoby ji probodaly tisíce noži. "Viděli jste to?" Řekla jedna. "Dotkla se Ichijou-sama." Řekla další. "Ehm..raději už půjdu na kolej." Zašeptala a rychle kolem nich prošla.

Takový pocit. Ještě nikdy jsem to necítila. Směs touhy se strachem. Že by to bylo tím, co se dnes stalo? Stála u okna a dívala se na nebe. "Co je to tamhle?" Divila se. Mezi stromy uviděla akýsi pohyb. Byly to dvě dívky z denní třídy. "Co tam dělají?"
Pak se tam blížily další dvě postavy. Ale měli jinou uniformu. "Jsou z noční třídy." Řekla. Sledovala, jak k nim dívky běží. Pak pohlédla na ty dva a snažila se mezi stromy rozpoznat, kdo to je. Když se dívky u nich zastavily, studenti noční třídy k nim přistoupily. Po chvilince uviděla, jak dívky spadly na zem. "Cože?!"
V tom se tam objevil Zero. A mířil na ně zbraní. "Co se tu sakra děje?" Zeptala se do prázdna. Pomalu a potichu pootevřela okno, aby slyšela jejich rozhovor.

"Zase ty!" Pronesl student. "Okamžitě odejděte!" Řekl Zero. "To jsme měli v plánu."
"Je trochu drzý." Řekl student vedle něj. "Aidou!" Ozval se další hlas.
Mina zpozornila, když uslyšela známý hlas.
Mezi stromy se objevila další postava. "Ichijou." Pronesl Aidou. "Víš, že bys neměl nováčky vodit v noci ven. Co by si o tom pomyslel Kaname-sama."
"To je mi jedno." Odsekl. "Omlouvám se za jeho chování." Řekl Ichijou Zerovi. Zero na to nic neřekl. "Půjdeme." Otočil se k Aidou. Aidou si povzdychl a oba šli za Ichijouem.
Zero přistoupil k dívkám. Propleskl je a ony se vzbudily. "Z-Zero!" Vykřikly vystrašeně a zvedly se. Jeho hrozivý pohled napověděl, že je na ně naštvaný. "Omlouváme se!" Řekly a běžely do pokoje.
Mina potichu zavřela okno, aby si Zero ničeho nevšiml.

Mina šla byla celá unavená. "Nevyspala ses dobře?" Zeptala se jí Yuuki. "Ale jo. Jen jsem se často probouzela." Odpověděla s úsměvem. Skoro celou noc jsem na to musela myslet. A když se mi podařilo usmout, zdálo se mi o tom. Povzdechla si.
"Můžu se tě na něco zeptat?" Zeptala se. "Jistě." Přikývla Yuuki. "Co jsou ti studenti noční třídy zač? A řekni mi pravdu."
Yuuki se zamyslela. "Mino, víš-" Ani větu nedokončila, protože k nim přišel Zero. "Zero ahoj."
"Ahoj." Pronesl chladně. Podíval se na Minu, která odvrátila zrak jinam. "Nezapomeň, že je dnes Valentýn." Obrátil se k Yuuki. "No jo. Málem bych zapomněla." Plácla se do čela.
Dnes je Valentýn?
Vešli do třídy. Byla tam větší hluk, než včera. "Už máte nějaký dárek pro Aidou-sama?"
"Jistě."
"Já taky."
"Už se nemůžu dočkat až ho uvidím."
Mina kolem nich prošla a dívky přerušily konverzaci. Vražedně se na ni dívaly. Dělala jakože nic a sedla si na místo. "Proč se na mě tak dívají?"
"Asi protože jsi mluvila s Ichijou a dotkla ses ho." Odpověděla jí Yuuki. "Ale na tom přeci nic není, ne?"
"Pro tebe ne, ale pro ně ano." Usmála se. "Je to jako kdybys flirtovala s jejich přítelem." Dodala.

Po škole šla sama venkovní chodbou. Snažila se být od ostatních co nejdál.
"Brána se už otvírá!" Slyšela volat. "To je Aidou-sama."
"Kaname-sama!"
"Ichijou-sama!"
Jakmile uslyšela jeho jméno, zastavila se a pohlédla na dav. Snažila se ho spatřit, alespoň na okamžik. Ale neviděla nic, kromě dívek. Nakonec to vzdala a šla na kolej.

"Yuuki."
"Ano?"
"Řekni mi to." Naléhala Mina. "Je mi líto. Nemůžu ti to říct." Řekla Yuui. "A proč ne?"
Yuuki nic neřekla. "Viděla jsem je. Zera a dva z noční třídy. Nevím, co to bylo, ale nezdálo se mi, že to bylo je obyčejný rozhovor." Řekla Mina. "Tys je viděla?" Podivila se Yuuki. "Chci to vědět! Proč musíme hned po škole na svou kolej? Proč se nesmíme ani kousek přiblížit k noční třídě?"
Yuuki sklonila hlavu. "Proč mlčíš?" Křičela na ni. "Je mi líto, ale nemůžu ti nic říct." Odpověděla ji Yuuki. Mina byla tak naštvaná, že utekla pryč. Yuuki zůstala stát na místě.

Sakra! Jsem tak naštvaná! Nejradši bych něco rozbila! Říkala si a běžela dál. Ani si neuvědomila, že vyběhla z budovy. Zastavila se až když uslyšela něčí hlasy.
"Opravdu mu můžem věřit Kaname-sama?"
"Nemáme na vybranou."
Mina se schovala za strom a poslouchala jejich rozhovor. "Někdo nás přišel navštívit?" Uslyšela za sebou. otočila se a uviděla Aidoua. Ale ještě víc ji vyděsily jeho oči. Vykřikla a Kaname s Ichijou ji uslyšeli.
"Neměl bys děsit dívky Aidou." Napomenul ho Kaname. "Omlouvám se." Usmál se. Mina pomalu couvala. Po chvilce narazila na Ichijoua. "Promiň." Řekla a podívala se na něj. Uviděla stejné oči. Celá strachy bez sebe ucouvla a zakopla o kořen. "Ta holka je nešika." Ušklíbl se Aidou. "Můžu?" Zeptal se a pohlédl na Kanameho. Co může? O co tu sakra de! Co to mají s očima! V hlavě jí výřilo tolik otázek, ale ani jednu nedokázala říct nahlas.
Ichijou k ní natáhl ruku. "Nemusíš se bát. Aidou ti nic neudělá." Usmál se mile. Mina nejdřív váhala, jestli má jeho ruku přijmout, ale nakonec mu ji podala a vstala. "Já..."
"Za nic se neomlouvej. Měli jsme se držet na našem území." Řekl Ichijou. "Nejsi zraněná?" Zeptal se. "N-ne."
"To je otrava. Jsou jako milostný párek." Řekl Aidou otráveně. Mina se začervenala. "Tak mám se do ní zakousnout nebo ne?" Zeptal se. "Cože?" Vyjekla. Podívala se na Aidoua a uviděla jeho špičáky. "Vy-vy jste-" To slovo nechtěla říct. Bála se ho. "Myslíš upíři? Ano." Usmál se Aidou.
"Už toho bylo dost. Půjdeme." Vložil se do toho Kaname. Otočil se a šel pryč. Ichijou ho okamžitě s Aidou následovali. Mina tam stála jako zkamenělá. "U-upíři?"

Odpoledne běžela jako o závod. Zastihla Yuuki právě včas, kdy chtěla jít na službu. Chytla ji za ruku až ji vylekala. "Mino? Jakto, že si nebyla ve škole? Stalo se ti něco?"
Mina jí nic nedokázala říct. Pustila ji a mlčky stála. Po pár minutách se na ni podívala. "Vím to." Řekla. Yuuki se rozšířily zorničky. "Jak?" Ale odpověď neslyšela. "Měla jsi mi to říct."
"Už jsem ti říkala, že jsem nemohla. Musím respektovat řád."
"K čemu je řád! K ničemu!" Okřikla ji. Pak si svou chybu uvědomila. "Promiň. Nemyslela jsem to tak." A odešla.
Šla kolem ředitelny a uslyšela Ichijouův hlas. Okamžitě se zastavila. A o sekundu později se otevřely dveře. "Mino?"
"Ichijou." Zašeptala. V tom si vzpomněla na včerejšek. Prošel kolem ní a Zastavil se až za ní. "Omlouvám se za ten včerejšek." Podotkl a odešel. Mina se otočila až když byl pryč.

Musím ho vidět. Musím s ním mluvit. Musím mu to říct. Říkala si. Potichu vyšla z budovy.
"Kam se chytáš?" Zeptal se jí Zero. "To tě nemusí zajímat." Odsekla Mina a pokračovala v cestě. "Pro tvou smůlu mě to zajímá. Jestli chceš jít na území noční třídy, tak ti v tom budu muset zabránit!"
"Nech ji jít." Řekl kdosi za Zerem. Oba se otočili stejným směrem. "Yuuki?"
"Nech ji jít." Opakovala se. "Co to tu říkáš!" Okřikl ji Zero. "Nemůžem ji jen tak nechat jít! To dobře víš!"
Zatímco se dohadovali, Mina potichu odešla. Díky Yuuki.
Prošla branou noční třídy. Všude bylo ticho. Takový ticho až ji to děsilo. Když se chystala jít ke dveřím, všimla si osoby u fontánky. Okamžitě ho poznala a běžela k němu.

"Mino?" Řekl překvapeně Ichijou. Mina se před ním zastavila. "Neměla bys tu být."
"Já vím." Řekla. "Tak proč tu jsi?" Zeptal se milým hlasem. Mina ho objala. "Je mi jedno, že jsi upír!" Odpověděla mu. Ichijou byl překvapený. "Víš moc dobře, že člověk a upír...to nejde k sobě."
"Miluju tě!" Vykřikla. "Blázínku." Usmál se. Mina k němu vzhlédla. Jeho krásný pohled ji okouzloval. Bylo jí jedno, že má červené oči. Už ji to neděsilo.Ichijou ji pohladil po tváři a políbil ji.

THE END...
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Yamamura Aiko→ Sbííííško xD Yamamura Aiko→ Sbííííško xD | Web | 14. listopadu 2009 v 20:50 | Reagovat

Na  mojom blogu najdes odkaz na novy blog :)

2 HyumiSB ktoré ťa looobixD HyumiSB ktoré ťa looobixD | E-mail | Web | 15. listopadu 2009 v 10:43 | Reagovat

jezis to je take kraasne len je to urychlene to ako sa dali dokopy ale moc kawai waaa krasne pises!!! aaaa...
inak u mna skoncil zapis sb

3 HyumiSB ktoré ťa looobixD HyumiSB ktoré ťa looobixD | E-mail | Web | 15. listopadu 2009 v 12:45 | Reagovat

nepsala to tak nahodou rin alebo niekto taky? bo o nocni tride a tak sem raz cetla:Dnevadi....apson jsem ti vdecna ze jsi to tady dala amohla jsem to precist! kawai :-)

4 Bombalurina Bombalurina | E-mail | Web | 15. listopadu 2009 v 22:53 | Reagovat

ahojky, ty máš ráda Tokio Hotel a NAruta? nechceš se spřátelit 8-)???? dkyžtak mi napiš díky moc :-D  

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama